09:35
Роз'яснення для споживачів газу!

У період з липня 2015 року відбулися суттєві зміни в сфері надання послуг з газопостачання.  
Насамперед, це продиктовано введенням в дію нового Закону України «Про ринок природного газу» та нормативними актами Кабміну та НКРЕКП. Зокрема вони стосувалися стосувалися договірних взаємовідносин надавачів послуг і споживачів, ціни на енергоносій, обсягів і норм споживання, порядку надання пільг та субсидій, коефіцієнтів для розрахунку норми газу на опалення приміщень для пільговиків та отримувачів субсидій, передачі показання лічильників, тощо.
За останні півтора року для абонентів у сфері газопостачання надійшло дуже багато інформації: кілька разів було змінено норми споживання газу, порядок надання субсидій змінено – 9 разів, двічі переукладалися договори на постачання та розподіл природного газу, кількаразова зміна тарифу. Все це призвело до виникнення боргів у деяких абонентів, які , могли звинувачувати в цьому газівників.
Постановою від 27 квітня 2016 р. № 315 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2015 р. № 758", з 1 травня 2016 року для всіх побутових споживачів газу (незалежно від газових приладів у помешканні) встановлено єдину ціну на природний газ - 6,879 грн. за кубометр. Очікується, що на такому рівні ціна протримається до 31 березня 2017 року (включно).

Пільговикам та отримувачам субсидій важливо знати, що початок і закінчення опалювального сезону 2016-2017 року відтепер встановлюється рішенням виконавчого органу сільської (селищної), міської або місцевої ради або місцевої держадміністрації. Нарахування по пільговим категоріям сільських пенсіонерів, педагогів, медиків, бібліотекарів  і т.і. дещо відрізняються від решти категорій. При опаленні газом житла пільгова норма дається лише на опалення, а газова плита або колонка не враховуються. Більш детально з цього питання можна проконсультуватися в місцевому управлінні соцзахисту.
Окрім цього, з 1 травня 2016 року соціальний норматив для індивідуального опалення зменшився із 7 до 5,5 куб. м на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць (в опалювальний період), а також переглянуто коригуючі коефіцієнти для кожної області.
Також треба зазначити, що навіть при наявності електричного бойлера та електричної духової шафи (за умови відсутності лічильника газу) застосовується норма оплати така як і при відсутності гарячого водопостачання.

Згідно нового Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 року, споживач зобов`язаний щомісяця, станом на 1 число, самостійно фіксувати показання приладу обліку газу і надавати інформацію. Показання лічильників приймаються з 1-го по 5 число (включно) кожного місяця. Варто зазначити, що за новими правилами, контролер зобов`язаний знімати контрольні показання лічильника газу лише раз на півроку.
На сьогодні споживачі газу мають можливість передати показання декількома способами, в тому числі і дистанційними, що значно полегшує і прискорює обмін даними.

- через систему "Газклієнт" http://194.79.22.199:8080/wab/

- через електронну пошту abonent@gaz.kherson.ua у форматі: населений пункт/особовий рахунок/ ПІБ/дата показань/ показання лічильника

- за телефонами 32-76- 40,41,42,43 для м.Херсона (для районів області — телефони місцевих абонслужб)

- оплата через банківську установу до 05 числа поточного місяця з обов'язковим вказанням оператором банку показників лічильника у системі на вимогу споживача.

УВАГА! Не отримавши вчасно фактичні показання вашого лічильника, обсяги спожитого вами природного газу розраховує газорозподільне підприємство!
Особливо важливу роль відіграють показання в перехідний період, коли змінюється ціна на газ. Якщо споживач не встиг до 5-го числа передати дані лічильника, нарахування від попереднього фактичного показання лічильника здійснюються за новою ціною.

В Херсонській області для побутових споживачів газу з 01.07.2015 року працюють дві газові компанії:
ТОВ «Херсонрегіонгаз» - постачальник газу зі спецобов`язками, якого призначила держава. Саме від цієї компанії побутовим споживачам приходять платіжки. До її компетенції також входить нарахування пільг - http://khersonregiongas.com.ua/
ПАТ «Херсонгаз» - газорозподільна компанія, якій залишилась функція розподілу, обліку газу та експлуатації газових мереж - http://gaz.kherson.ua/
Більше корисної та актуальної інформації можна знайти на вказаних сайтах газових компаній
Переглядів: 607 |
Всього коментарів: 0
avatar