09:15

До уваги споживачів природного газу: роз'яснення про субсидії

 

26.04.2017 до Постанови Кабінету Міністрів України № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» внесено зміни згідно яких вже починаючи з 01.05.2017 в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій.

Згідно внесених змін органи соціального захисту населення вже у травні місяці поточного року мають провести перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

Повторно надавати документи для оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло, а також громадянам у яких відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проводитиметься автоматично, без повторного звернення, або хочуть отримати субсидію на тверде паливо

ПРО ЩО ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ФАХІВЦІВ СОЦЗАХИСТУ?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомляти органи соціального захисту населення про наступні зміни:

- складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався

- соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером

- про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень

- набору комунальних послуг, напркл: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ

Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, збільшується соціальна норма, за якою надається житлова субсидія.

Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м. до 75 кв. м.

ЗМІНЕНО СОЦІАЛЬНІ НОРМАТИВИ СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ ДЛЯ НАДАННЯ СУБСИДІЙ

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 51 від 06.02.2017 року «Про внесення змін до постанови КМУ від 06.08.2014 р. № 409», змінено соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії:

Так, у разі використання природного газу для індивідуального опалення — 5,0 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період до 01.05.2017 - (було 5,5 куб. м)

НОВОВВЕДЕННЯ НА КОРИСТЬ ТИХ, ХТО ПРОЖИВАЄ У САДОВОМУ БУДИНКУ

Багато людей не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше такі люди не могли претендувати на субсидію, оскільки не мали там офіційної реєстрації.

Починаючи з травня поточного року за рішенням Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соцзахисту, такі сім’ї зможуть оформлювати субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

ЗМІНИ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017 — 2018 рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

ЗА НАЯВНОСТІ ДВОМІСЯЧНОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ З ОПЛАТИ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ СУБСИДІЯ НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ

За наявності двомісячної заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг у субсидіантів, яка накопичилась в минулому – до оформлення допомоги, субсидію на наступний період 2017-2018 рр. призначатимуть за умови її погашення або оформлення договору реструктуризації боргу. У такому випадку субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку — з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору

СУБСИДІЯ НА ГАЗ, ЯКИЙ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ДЛЯ ПОБУТОВИХ ПОТРЕБ, ЗАЛИШАЄТЬСЯ НА РАХУНКАХ СУБСИДІАНТІВ

Невикористана субсидія на газ, який використовується для побутових потреб – газова колонка, плита, світло, — залишається на рахунках субсидіантів.

Зекономлені 100 кубів газу, які використовуються для опалення будинку, будуть виплачені енергоощадним сім’ям готівкою. Все, що перевищує вартість 100 кубів газу, та невикористані субсидії на холодну і гарячу воду за підсумками опалювального сезону буде повернуто до Державного бюджету.

В Україні дуже багато родин, які використовують значно менше, за виділені державою соціальні нормативи на таку сім’ю. В результаті за рік на рахунках таких субсидіантів накопичується чимала сума невикористаної допомоги.

Якщо газ не використано споживачами в межах соціального нормативу, за підсумками опалювального періоду їх повертають до бюджету країни.

Через те, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, не відповідають реальному споживанню послуг, щороку на рахунок отримувачів субсидій утворюється значна сума невикористаних субсидій.

Товариство з обмеженою відповідальністю “Херсонрегіонгаз” відповідно до п. 2 , п. 5 «Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 р. № 534, як виконавець послуг з газопостачання, станом на 1 травня 2017 року по кожному особовому рахунку одержувача субсидії окремо, провело розрахунок обсягу невикористаних сум субсидій за опалювальний сезон 2016-2017 рр. за такою формулою:

N г = C г - H г

Наприклад : N г = C г - H г

де N г ( 5730,71 грн.) - невикористана сума субсидії на оплату послуги з газопостачання для індивідуального опалення за опалювальний сезон, гривень;

C г ( 14164,37 грн. ) - загальна сума нарахованої субсидії на оплату послуги з газопостачання за опалювальний сезон, гривень;

H г ( 8433,66 грн. ) - загальна вартість фактично використаного природного газу за опалювальний сезон, гривень;

Отже, по особовому рахунку субсидіанта було проведено перерахунок суми невикористаної субсидії, а саме: 14164,37 грн. - 8433,66 грн. = 5730,71 грн. Таким чином, станом на 01.05.2017року після проведеного перерахунку 5730,71 грн. підлягає поверненню до бюджету.

ВИПЛАТА ЧАСТИНИ ЗЕКОНОМЛЕНИХ СУБСИДІЙ У ВИГЛЯДІ ГРОШЕЙ ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ НА ПІДСТАВІ ЗАЯВИ ГРОМАДЯНИНА

Постанова Кабінету Міністрів України № 300 «Про внесення змін до деяких Постанов Кабінету Міністрів України», в тому числі № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», передбачає чіткий алгоритм монетизації частини зекономлених житлових субсидій.

Відповідно до документу, проект монетизації частини зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам — еквівалент вартості зекономлених 100 кубів газу .

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, або у відділеннях Укрпошти має здійснюватися субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим .

ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕРАХУНКІВ У ЧЕРВНІ 2017 РОКУ ЗА НАДАНІ ПОСЛУГИ З ТРАВНЯ 2017 РОКУ З ВРАХУВАННЯМ РОЗМІРУ ПРИЗНАЧЕНОЇ СУБСИДІЇ

У травні 2017 року органами соціального захисту будуть передані бази даних отримувачів житлових субсидій без призначення субсидії на наступний період.

Після запровадження програмного комплексу «Житлові субсидії» у червні 2017 року відбудеться відповідне перепризначення житлових субсидій з травня 2017 року.

У червні місяці 2017 року буде проведено перерахунок за надані послуги з травня 2017 року з урахуванням розміру призначеної субсидії.

Переглядів: 576 |
Всього коментарів: 0
avatar