08:23

 До уваги споживачів природного газу, які претендують на отримання компенсації за економію субсидії

 Зекономлені 100 кубів газу, які використовуються для опалення будинку, будуть виплачені енергоощадним сім’ям готівкою. Все, що перевищує вартість 100 кубів газу за підсумками опалювального сезону буде повернуто до Державного бюджету.

Якщо газ не використано споживачами в межах соціального нормативу, за підсумками опалювального періоду їх повертають до бюджету країни.

Товариство з обмеженою відповідальністю “Херсонрегіонгаз” відповідно до п. 2 , п. 5 «Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 р. № 534, як виконавець послуг з газопостачання, станом на 1 травня 2017 року по кожному особовому рахунку одержувача субсидії окремо, провело розрахунок обсягу невикористаних сум субсидій за опалювальний сезон 2016-2017 рр. за такою формулою:

N г = C г - H г

Наприклад : N г = C г - H г

де N г ( 5730,71 грн.) - невикористана сума субсидії на оплату послуги з газопостачання для індивідуального опалення за опалювальний сезон, гривень;

C г ( 14164,37 грн. ) - загальна сума нарахованої субсидії на оплату послуги з газопостачання за опалювальний сезон, гривень;

H г ( 8433,66 грн. ) - загальна вартість фактично використаного природного газу за опалювальний сезон, гривень;

Отже, по особовому рахунку субсидіанта було проведено перерахунок суми невикористаної субсидії, а саме: 14164,37 грн. - 8433,66 грн. = 5730,71 грн. Таким чином, станом на 01.05.2017року після проведеного перерахунку 5730,71 грн. підлягає поверненню до бюджету.

Постанова Кабінету Міністрів України № 300 «Про внесення змін до деяких Постанов Кабінету Міністрів України», в тому числі № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», передбачає чіткий алгоритм монетизації частини зекономлених житлових субсидій.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, або у відділеннях Укрпошти має здійснюватися субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути вже відкритим . 

Переглядів: 384 |
Всього коментарів: 0
avatar