15:30

Що буде із боржником, якщо довести свій борг до суду

Відповідно до чинних нормативних актів, кожен споживач зобов'язаний розраховуватися з Постачальником ТОВ “Херсонрегіонгаз” за природний газ не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим.

 

Споживач природного газу зобов'язаний:

 • забезпечувати своєчасну та повну оплату послуг постачання

 • укласти в установленому порядку договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ для набуття права правомірного відбору газу із газорозподільної системи та фізичної доставки газу до межі балансової належності об'єкта Споживача

 • раціонально використовувати природний газ, обережно поводитися з газовими приладами і пристроями та використовувати отриманий природний газ виключно для власних побутових потреб

 • не допускати несанкціонованого відбору природного газу;

Якщо споживач не здійснив оплату протягом десяти днів після встановленого строку, постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання природного газу споживачу.

У випадку несвоєчасної сплати споживачем послуг з газопостачання, до нього будуть застосовані санкції стягнення заборгованості у примусовому порядку через суд.

У такому випадку споживач мусить сплатити додаткові витрати:

 1. судовий збір з 01.01.2017 року - 1600,00 грн.

 2. інфляційні втрати за весь час прострочки

 3. 3% річних від простроченої суми (відповідальність за порушення грошового зобов'язання, ст. 625 Цивільного кодексу України)

Наприклад сума боргу за газопостачання складає 5000,00 грн:

 • сума інфляційних втрат за 3 роки становить - 4 588,07 грн 74 коп,

 • три відсотки річних простроченої суми - 438 грн.08 коп.

 • пеня у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу

 • 1600 грн судового збору .

Таким чином загальна сума складатиме понад 11 600 грн .

У подальшому якщо, боржник відмовиться добровільно сплати ти у 10 денний строк суму заборгованості та усі інші збори, справу буде передано до Державної виконавчої служби для примусового виконання. Дана процедура потягне стягнення з боржника додатково відшкодування авансового внеску у розмірі 2 відсотків від суми що підлягає стягненню та 10 відсотків виконавчого збору на користь держави (вимоги встановленні ЗУ “Про виконавче провадження”).

Чи не є простішим своєчасно сплачувати за спожитий газ?

 

Переглядів: 207 |
Всього коментарів: 1
avatar
1 baksa7771 • 11:06, 20.03.2019
Дайте это прочитать Гройсману,пусть нам расскажет о нормах)))
avatar