12:40

СВОЄЧАСНА ОПЛАТА ЗА СПОЖИТИЙ ПРИРОДНИЙ ГАЗ — ЦЕ ЗАПОРУКА СТАЛОГО ГАЗОПОСТАЧАННЯ ТА ГАРАНТІЯ БЕЗПЕКИ!


Приємно, що Газета “Гри́вна” — незалежне інформаційно-економічне, культурно-просвітницьке видання багато уваги приділяє проблемним питанням жителів міста Херсон та Херсонської області, зокрема, з приводу висвітлення у своїй статті від 29.05.2019 “Херсонрегионгаз” к абонентам вовсе не лицом: в реструктуризации отказано”.

Впевнені, що на думку багатьох мешканців нашої області, які на сьогоднішній день знаходяться на межі бідності, отримуючи мінімальні заробітну плату, пенсію, питання реструктуризації боргів за послуги з газопостачання є досить актуальним.

Сьогодні відносини між газопостачальними організаціями та споживачами природного газу регулюються Правилами постачання природного газу та Типовим договором постачання газу побутовим споживачам. Зазначеними нормативно правовими документами споживачі як і надавач послуги має як права так і обов'язки. Зокрема, газопостачальне підприємство зобов'язане забезпечити безперервне постачання газу, передбачене договором, а споживач, у свою чергу, зобов'язаний щомісячно з 01 по 05 числа наступного за звітним місяцем надавати інформацію показників лічильника та до 10 числа наступного за місяцем споживання здійснювати відповідну оплату за фактично отриману послугу з газопостачання.

Щодо реструктуризації боргу за спожитий природний газ.

Діючим законодавством (Закон України “Про реструктуризацію заборгованості...”) передбачено право, а не обов’язок газопостачального підприємства здійснювати реструктуризацію заборгованості споживачам. Відтак, укладати або не укладати договори реструктуризації заборгованості є правом газопостачального підприємства. При цьому, реструктуризація заборгованості можлива лише у разі підтвердженої неплатоспроможності споживача сплачувати за послуги газопостачання.

Якщо споживач не може придбати той чи інший товар, з причини відсутності фінансової можливості, то такий товар йому не продадуть. А газ - є товаром, споживання якого, кожен має самостійно регулювати, відповідно до своїх фінансових можливостей. Виникає питання, якщо споживач не може сьогодні сплатити за вже спожитий товар, то яким чином він планує у майбутньому розраховуватися за поточне споживання при цьому сплачувати борги минулих періодів споживання?

Хотілося б зазначити, що власником природного газу є держава в особі НАК “Нафтогаз України”, а на Товариство Постановою Кабінету Міністрів України покладено спеціальні обов'язки - здійснювати постачання природного газ на території Херсонщини. Усі кошти, які сплачуються населенням за спожитий природний газ, надходять виключно на рахунок зі спеціальним режимом використання, який відкрито у державному банку.

Оскільки ТОВ “Херсонрегіонгаз” не є власником природного газу, відтак не може приймати рішення щодо реструктуризації, принаймні допоки цього рішення не прийме власник газу по відношенню до ТОВ “Херсонрегіонгаз”.

На сьогодні проблема низького рівня розрахунків за спожитий природний газ є особливо гострою. Загальний борг споживачів категорії населення по Херсонській області на 01.05.2019 складає понад 600 млн грн., яка і далі продовжує зростати. Хотілося б звернути увагу, що починаючи з 01.05.2019 за проведення несвоєчасної оплати за фактично надані послуги з газопостачання нараховується пеня у розмірі 0,01% суми боргу за кожен день прострочення, що теж призведе до збільшення загальної суми боргу. Така ситуація вже сьогодні перешкоджає ТОВ “Херсонрегіонгаз” сплачувати податки до бюджетів усіх рівнів, вчасно розраховуватися з постачальниками природного газу та забезпечувати придбання необхідних обсягів газу для безперебійного газопостачання.

Зважаючи на такий стан справ, Товариство не може допустити безоплатного споживання природного газу і тому змушено звертатися до суду з позовами про стягнення заборгованості зі споживачів – фізичних осіб за надані послуги з газопостачання. Рішення на користь підприємства вже ухвалюються судами, а у разі їх невиконання щодо погашення абонентами заборгованості, представниками виконавчої служби стягуються борги через накладення арешту на майно боржників, їх домоволодіння, рахунки у банківських установах. Крім того, проводиться утримання заборгованості із заробітної плати та пенсії.

Враховуючи той факт, що на сьогодні ціна на газ є високою, вихід один — контролювати власне споживання або ж скористатися своїм правом, звернутися до управлінь соціального захисту населення за місцем реєстрації із заявою про отримання державної допомоги у вигляді субсидії.

Звертаючись до споживачів природного хотілося б закликати: “Будь ласка, контролюйте власне споживання та не накопичуйте борги, своєчасно та у повному обсязі сплачуйте кошти за спожитий природний газ, для уникнення у подальшому відключення від послуги газопостачання та несення додаткових витрат по стягненню боргів у примусовому порядку, запобігання арешту майна, житла тощо”.

 

 

 

 

Переглядів: 68 |
Всього коментарів: 0
avatar