Товариство з обмеженою відповідальністю «Херсонрегіонгаз» звертає увагу Споживачів – юридичних осіб, які є Замовниками в розумінні ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі», на необхідність своєчасного укладення договорів постачання природного газу на 2021 рік.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про ринок природного газу», який визначає правові засади функціонування ринку природного газу України, постачання природного газу здійснюється відповідно до договору, за яким постачальник зобов’язується поставити споживачеві природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором, а споживач зобов’язується оплатити вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених договором.

Постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу між постачальником та споживачем, який укладається відповідно до вимог Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП 30.09.2015 №2496, та після включення споживача до Реєстру споживачів постачальника в інформаційній платформі Оператора ГТС у відповідному розрахунковому періоді в порядку, визначеному Кодексом газотранспортної системи. Постачальник не має права реєструвати споживача у власному Реєстрі споживачів постачальника у розрахунковому періоді, не погодженому зі споживачем.

В свою чергу відсутність споживача в Реєстрі споживачів будь-якого постачальника у відповідному розрахунковому періоді є підставою для припинення/обмеження газопостачання (розподілу природного газу) на об’єкт споживача Оператором ГРМ відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем.

Враховуючи вимоги Закону України «Про публічні закупівлі», замовники зобов’язані:

  1. проводити закупівлю природного газу із застосуванням процедур, визначених ст. 13 Закону України «Про публічні закупівлі», за умови, що вартість предмета закупівлі товару дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень;
  2. здійснювати спрощену закупівлю з використанням електронної системи закупівель, якщо вартість товару дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, але є меншою за вартість що вказана в пункті першому;
  3. оприлюднювати звіт про договір про закупівлю в електронній системі закупівель у разі, якщо договір укладено без використання електронної системи закупівель а вартість товару не перевищує 50 тисяч гривень.

Зважаючи на тривалість процедур закупівлі та строки проведення спрощених закупівель, задля забезпечення безперебійного постачання природного газу, просимо завчасно розпочинати їх проведення.

Також пропонуємо Споживачам, яким постачання природного газу у 2020 році здійснюється відповідно до раніше укладених договорів про закупівлю, своєчасно, не пізніше 15 грудня 2020 року, звернутися до ТОВ «Херсонрегіонгаз» з відповідною заявою про внесення змін до договору у разі виникнення необхідності продовження дії договору про закупівлю на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю.

Споживачам, які мають намір укласти з ТОВ «Херсонрегіонгаз» договір постачання природного газу на 2021 рік без використання електронної системи закупівель (на суму, що не перевищує 50 тисяч гривень), пропонуємо завчасно, не пізніше 15 грудня 2020 року, надати лист-заяву (посилання на зразок) про укладення договору постачання природного газу на відповідну суму з зазначенням періоду постачання та очікуваних обсягів споживання.

Додатково звертаємо увагу на необхідність своєчасного повідомлення постачальника природного газу та Оператора ГРМ про зміни, що відбуваються або плануються та які можуть вплинути на виконання договору постачання природного газу (реорганізація, ліквідація, перейменування, зміна організаційно-правової форми споживача, звільнення пунктів споживання, передача пунктів споживання третім особам, зміна статусу платника податків тощо).

У разі виникнення питань щодо укладення договорів постачання природного газу та/або внесення до них змін просимо звертатися до служби обліку та реалізації природного газу за адресою: вул. Михайлівська, 18 (каб. 204) або за телефоном (0552) 41-70-85, e-mail dogovor@khersonregiongas.com.ua.

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *