Шановні споживачі!

ТОВ “Херсонрегіонгаз”, починаючи з 01.07.2015 по 01.08.2020 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 867 від 19.10.2018 “Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу” було визначено постачальником зі спеціальними обов’язками щодо постачання природного газу побутовим споживачам та релігійним організаціям на території Херсонської області. На виконання своїх спеціальних обов’язків Товариство до 01 серпня 2020 року закуповувало природний газ у оптового продавця зі спеціальними обов’язками – НАК “Нафтогаз України” на умовах та у порядку, що визначений Положенням про ПСО.

У зв’язку із припиненням дії спеціальних обов’язків з 01 серпня 2020 року, автоматично припинилися спеціальні обов’язки:
АТ “Укргазвидобування” – здійснювати продаж природного газу власного видобутку НАК “Нафтогаз України” з метою формування ресурсу природного газу для побутових споживачів
НАК «Нафтогаз України» – здійснювати продаж природного газу для подальшої реалізації населенню постачальникам природного газу зі спеціальними обов’язками, таким як ТОВ «Херсонрегіонгаз».

При цьому слід зауважити, що не зважаючи на втрату статусу постачальника із спеціальними обов’язками, ТОВ “Херсонрегіонгаз” залишилось діючим постачальником природного газу для побутових споживачів на території Херсонської області, та починаючи з 01.08.2020 року здійснювало постання природного газу побутовим споживачам за цінами, які вільно встановлювалися між постачальником та споживачем. Закупівля обсягів проводилась у власників ресурсу природного газу за умов проведення повної попередньої оплати до початку місяця поставки, а споживач повинен сплачувати до 10 числа місяця наступного за розрахунковим.

В умовах відкриття вільного ринку газу, для здійснення постачання власниками ресурсу природного газу було запропоновано Товариству придбавати природний газ для потреб населення за варіантами:
на умовах попередньої 100% оплати до початку місяця поставки;
з оплатою до 25 числа місяця наступного за місяцем поставки, але із формуванням гарантійного забезпечення у сумі 10% від вартості газу, що закуповується, ще до початку місяця поставки, яке не враховується в оплату, а повертається лише після періоду постачання та при повному проведенні розрахунку за фактично поставлений природний газ.

Крім цього, для забезпечення постачання газу, відповідно до глави 2 розділу VIII Кодексу ГТС, постачальник має надавати Оператору газотранспортної системи України фінансове забезпечення для отримання послуг транспортування у сумі вартості дводобового споживання природного газу населенням, а це до 2-ох млн.м.куб на добу на суму 31-32 млн.грн., в залежності від встановленої Оператором газотранспортної системи України базової ціни природного газу (наприклад, станом на 01.12.2020 вона становила 7,7 тис.грн за 1тс.м.куб) та забезпечити 100% попередню оплату послуг транспортування природного газу магістральним газопроводами.

Таким чином, лише для забезпечення постачання природного газу населенню у листопаді ТОВ «Херсонрегіонгаз» витратив:
фінансове забезпечення Оператору газотранспортной системи – 17,5 млн. грн.
гарантійне забезпечення власнику ресурсу – 12,7 млн.грн.
вартість ресурсу та послуг транспортування у періоді постачання 38,2 млн.грн.

Ці витрати почнуть повертатись ТОВ «Херсонрегіонгаз» у вигляді оплат населення за фактично спожитий природний газ тільки починаючи з грудня, в той же час, щоб продовжити постачати газ населенню Херсонській області в грудні, необхідно було вже в листопаді залучити кредитних коштів у сумі близько 116 млн грн.

Також вимушені зазначити, що станом на 01.11.2020 року борг населення за фактично спожитий природний газ складає 471,5 млн грн. і на сьогодні відсутні реальні важелі впливу на дисципліну розрахунків населенням, оскільки згідно пп. 4,5 п. 3 розділу I Закону України від 17.03.2020 №530-IX, на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

За таких правил функціонування ринку природного газу в Україні, залучення кредитних коштів для забезпечення постачання газу населенню, призведе до збільшення вартості газу та повної втрати конкурентноздатності на ринку природного газу, особливо з такими учасниками ринку, які на сьогодні є фактичними власниками всього ресурсу газу, що добувається в Україні. Тому, подальша робота Товариства у сфері постачання газу населенню стане для кінцевого споживача обтяжливою завдяки високій ціні постачання природного газу.

Дякуємо нашим споживачам за співпрацю протягом 5 років.З повагою ТОВ “Херсонрегіонгаз”

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *